|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Certification: | GS, ISO9001, ISO/Ts 16949;EAC;GOST;Aqa |
| Pressure: | 21-25MPa |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Item | Value |
| Product Name | Suspension Cylinder |
| Outer Tube Diameter | 240mm |
| Inner Tube Diameter | 200mm |
| Rod Diameter | 200mm |
| Maximum Stroke | 300mm |
| Weight | 320kg |
| Warranty | 14 Months From Production Time |
| Place of Origin | Shandong,China |
| Color | Client's Request |


