|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Certification: | GS, ISO9001, ISO/Ts 16949 |
| Pressure: | 38.5 MPa |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Item | Value |
| Product Name | Prop Cylinder |
| Outer Tube Diameter | 250mm |
| Inner Tube Diameter | 235mm |
| Rod Diameter | 160mm |
| Maximum Stroke | 1310mm |
| Weight | 298kg |
| Warranty | 14 Months From Production Time |
| Working Pressure | 38.5 Mpa |
| Place of Origin | Shandong,China |
| Color | Client's Request |




